Aktualności (83)
Archiwum (2)
Konferencje (24)
Ogłoszenia (7)
Realizacja projektu (14)
Spotkania (13)

WP-Cumulus by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

Pierwszy nabór działań CSR w ramach projektu Tele.Odpowiedzialni

Podłączyłeś na preferencyjnych warunkach jakąś szkołę, przedszkole czy dom kultury ? Udzielałeś się przy lokalnych wydarzeniach ? Pomogłeś w przeprowadzeniu szkolenia z umiejętności korzystania czy zagrożeń internetowych ? A może wysłałeś pracowników na szkolenie zwiększające ich bezpieczeństwo pracy czy podnoszące ich kwalifikację ? Tak, jesteś Tele.Odpowiedzialny. Okazuje się, że lokalne firmy telekomunikacyjne to liderzy w działaniach społecznej odpowiedzialności biznesu. Najczęściej robią to jednak intuicyjnie nie zawsze mając świadomość, że właśnie realizują działania w obszarze CSR. Czemu się tym nie pochwalić i nie pokazać swoim klientom i światu, że oprócz świadczenia podstawowych usług nasza firma aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności.
Dlatego ogłaszamy konkurs!!!

 

Pochwal się swoimi działaniami w obszarze CSR.
Każdy uczestnik konkursu zostanie oficjalnie członkiem Tele.Odpowiedzialni, co zostanie udokumentowane odpowiednim certyfikatem (jeśli deklaratywnie zaakceptuje Kodeks Społecznej Odpowiedzialności branży telekomunikacyjnej). Wraz z nim prześlemy politykę CSR w formie do powieszenia w biurze i tekstu do umieszczenia w materiałach firmy i na stronie www, oraz zestaw gadżetów.
Wśród uczestników konkursu podczas wiosennego MiŚOT Meeting rozdamy trzy czytniki KINDLE oraz najnowszego iPADA.

Link do ankiety:
https://goo.gl/forms/FiatjBisRVjFVQKq2

Czy wiesz że ?

Wśród przedsiębiorców którzy prowadzą działania w obszarze CSR 52% przedsiębiorstw wprowadziło nowe produkty (towary lub usługi), 46% przedsiębiorstw rozwinęło nowe obszary działalności, 57% firm pozyskało nowych klientów, a w 22% przedsiębiorstw odnotowało zmniejszenie kosztów działalności.

 

Powyższe dane to wyniki badania ewaluacyjnego projektu realizowanego przez PARP „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)” Celem projektu było zwiększenie świadomości i wiedzy mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP) na temat społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (z ang. Corporate Social Responsibility, CSR) oraz wprowadzenie jej zasad do działalności biznesowej – dzięki wsparciu realizacji pilotażowych projektów CSR.
Tele.Odpowiedzialni to inicjatywa która wspiera przedsiębiorców branży ISP w prowadzeniu działań zgodnie z zasadami CSR. To inwestycja korzystna dla wszystkich uczestników rynku – podnosi standardy relacji biznesowych, wspiera innowacyjność, szczególnie poprzez rozwój nowych produktów i usług społecznych i środowiskowych; ogranicza negatywny wpływ działalności przedsiębiorstw na środowisko naturalne, a także wzmacnia relacje ze społecznością, w której funkcjonuje przedsiębiorstwo.