Aktualności (83)
Archiwum (2)
Konferencje (24)
Ogłoszenia (7)
Realizacja projektu (14)
Spotkania (13)

WP-Cumulus by Roy Tanck requires Flash Player 9 or better.

FESTIWAL INNOWACJI I TECHNOLOGII Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” 17- 18 LISTOPADA 2016

Po raz pierwszy w Gliwicach – mieście będącym członkiem Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association) będzie miał miejsce FESTIWAL INNOWACJI
i TECHNOLOGII. Wydarzenie obejmuje w tym roku:

  • IV Międzynarodowe Forum Innowacji,
  • Międzynarodowe Targi IT.

 Festiwal poprzez swoją formułę wspiera i promuje nowe podejście do prowadzenia firmy, nowe metody edukacji, świeże, odmienne spojrzenie na kwestie biznesowe czy społeczne – ogólnie kieruje swoją ofertę zarówno do twórców, jak i odbiorców szeroko pojętych działań innowacyjnych.

Warsztaty, kilkanaście sesji panelowych, spotkania biznesowe, prezentacje wystawców oraz targi IT będą miały charakter otwarty w miejscu gdzie pamięta się o przeszłości, a obecnie realizuje się innowacyjne przedsięwzięcia, bo przyszłość jest tu..

Międzynarodowe Forum Innowacji organizowane już po raz czwarty przez Miasto Gliwice będzie przeglądem dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości w branży IT oraz dyskusją nad aktualnymi problemami.

Tematy poruszane w trakcie dyskusji panelowych na forum obejmują:

  • ICT – Key Enabling Technology. Zastosowanie i korzyści.
  • Finansowanie innowacji w technologiach informacyjno- komunikacyjnych (ICT).
  • Telemedycyna, robotyka medyczna, zaawansowane technologie inżynierii biomedycznej. Najnowsze trendy i sukcesy polskich rozwiązań na arenie międzynarodowej.
  • Nowe trendy i wyzwania dla branży motoryzacyjnej i lotniczej.
  • Startup Forum Day – Polish Game-Polish Brand.

Międzynarodowe Targi IT organizowane przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp.
z o.o. będą znakomitą okazją do prezentacji innowacyjnej oferty przedsiębiorstw z całej Europy, dadzą możliwość do odbycia spotkań z potencjalnymi partnerami i rozwoju biznesu. W ramach targów odbędą się również spotkania brokerskie dla przedsiębiorców oraz warsztaty dla wystawców
o tematyce projektowania produktów i usług skoncentrowanego na przyszłym użytkowniku na przykładzie metodyki Design Thinking.

 

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program Kongresu: www.fi-IT.pl oraz www.mfigliwice.pl