This content has been archived. It may no longer be relevant

aktualnosci

W dniach 12 – 14 marca br., cztery osoby, przedstawiciele firm uczestniczących w klastrze e-Południe, wzięły udział w międzynarodowych targach informatycznych CEBIT, które odbyły się jak zwykle w Hanowerze w Niemczech.
Głównym zainteresowaniem zwiedzających, co zrozumiałe, była hala 13, w której prezentowały się firmy z branży ICT (Information and Communication Technologies). Wystawcy oferowali w większości rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej. Nawiązano wiele ciekawych kontaktów biznesowych. Uczestnikom wyjazdu na CEBIT podczas rozmów z wystawcami przyświecały dwa cele. Poznać nowe trendy w technologiach telekomunikacyjnych ale nie mniej ważne było zadanie przedstawienia polskiego środowiska lokalnych operatorów ISP jako ogromnego rynku ICT. Wielu ze światowych wystawców, nie było do tej pory świadomych, że w Polsce dostęp od Internetu i wiele usług dodanych oferuje ponad 1000 lokalnych firm z sektora MSP.

Należy także zaznaczyć, że pozostałe trendy prezentowane podczas tegorocznych targów były równie inspirujące. Wśród nich znalazły się między innymi Big Data and Datability, Mobile, Security, Social & Cloud, Game-changing Technologies, Startups, IT Jobs. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tegoroczne targi były niezwykle ciekawe.

Oprócz tematów handlowych ważnym punktem wycieczki było wieczorne zwiedzanie centrum kulturowego Hanoweru. Wyjazd, który był finansowany przez Stowarzyszenie e- Południe w ramach realizowanego projektu ze środków unijnych miał również na celu integrację środowiska firm uczestniczących w Klastrze technologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *