Duże uznanie dla organizatorów Bejruckiej odsłony EuroMed Business Opportunites Roadshow. Podczas trzech dni konferencji nie można było się nudzić. Ponad 150 uczestników z 10 krajów, ponad 50 sesji trenerskich pomiędzy firmami, inwestorami, przedstawicielami agencji rządowych, klastrów oraz wielu organizacji otoczenia biznesu. Wiele spotkań
matchmakingowych pomiędzy już istniejącymi i potencjalnymi uczestnikami rynku kraju basenu Morza Śródziemnego. Klaster e-Południe oprócz uczestnictwa w panelach (piątkowy temat: Możliwości biznesowe z kluczowymi graczami EuroMedu – klastrami, sieciami powiązań, parkami technologicznymi oraz sobotni: Możliwości i innowacje w ICT – tendencje na rynku) został zaproszony do czterech sesji matchmakingowych. I nasz plan wyglądał tak: 
Agenda for Sebastian Kachel / e-South cluster (e-Południe)
Final schedule for business meetings EuroMed Opportunities Business
Roadshow – Beirut, Monroe Hotel, 21 March 2014, 3PM – 7PM
Fri,15:00 19 Cre8mania — Assaad Ghanem (Lebanon) Own Booking
Fri,15:30 19 Islamic University of Gaza — Belal Aburass (Others) Offer &
Request: Euro-Med Association for Porjects Own Booking
Fri,16:00 19 7elol for smart home solutions — Mohamed El-Hakim (Egypt)
Offer & Request: 7elol for smart home solutions Own Booking
Fri,17:30 2 CBO Consulting — Christophe Bodin (Belgium) Offer:
Consulting in Strategy, Finance and Development for the ICT Industry

W między czasie odbyło się kilkanaście nieformalnych bardzo ciekawych spotkań. Z naszego rynku najbardziej obiecujące są kontakty z bejruckim Klastrem Kreatywnym, oraz tunezyjskim Parkiem Technologicznym ze Sfaxu – tam jest sporo firm z sektora ICT które są zainteresowane współpracą. Z tematów pozyskiwania kontentu telewizyjnego ciekawostką okazało się ponad 1000 kanałów free-to-air w języku Arabskim. Jak widać po południowej stronie Morza Śródziemnego konkurencja jest znacznie większa. (i wspierana kapitałem z min. ZEA i Kataru) W każdym razie można pozyskać sporo darmowego kontentu. Konferencja pokazała także, że krajach EuroMed jest raczej model jednego lub dwóch dużych telekomów gdzie w większości właścicielem lub udziałowcem jest państwo, a małe firmy telekomunikacyjne dopiero się rozwijają. Taka sytuacja stwarza duże możliwości kooperacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *