This content has been archived. It may no longer be relevant

Kilka dni temu podpisano porozumienie pomiędzy Urzędem Komunikacji Elektronicznej, ministrem cyfryzacji, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową oraz telekomami, aby w dobie epidemii zapewnić szczególną ochronę internautom przed stronami przed stronami wyłudzającymi dane. Stowarzyszenie e-Południe już podjęło działania, żeby wdrożyć w EPIX odpowiednie zabezpieczenia i zapewnić komfort korzystania z sieci. Pragnie również na stałe dołączyć do tej inicjatywy.

Porozumienie to ma na celu szczególną ochronę użytkowników internetu przed stronami wyłudzającymi dane, w tym dane osobowe, w okresie stanów nadzwyczajnych, m.in. stanu epidemii. I jest podstawą do wspólnego działania UKE, resortu cyfryzacji, NASK i operatorów w celu stworzenia i sprawnego prowadzenia listy ostrzeżeń dotyczących domen internetowych, które służą do wyłudzeń danych i środków finansowych abonentów.

Jak poinformowano w komunikacie stowarzyszenie e-Południe podjęło „niezwłoczne prace zmierzające do wdrożenia opisanych w porozumieniu działań na serwerach odwzorowania nazw udostępnianych w EPIX”.

Dzięki temu mali i średni operatorzy telekomunikacyjni, którzy korzystają z usług EPIX i  DNS, mogą zapewnić swoim abonentom jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort korzystania z sieci.

Dodatkowo, narzędzie do implementacji przekierowań DNS zostało zaktualizowane o obsługę zgodnie z ustaleniami zawartymi w porozumieniu.

Jak czytamy w komunikacie, Stowarzyszenie e-Południe w pełni popiera wszelkie działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa użytkowników internetu oraz ograniczenie wpływu skierowanej przeciwko nim nieuczciwej działalności, dlatego też poza wykonanymi już działaniami pracuje nad oficjalnym i stałym przystąpieniem do tej inicjatywy.

Źródło: EPIX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *