Prezes UKE opublikował projekt decyzji w sprawie zmiany opłat za dostęp do słupów Tauron Dystrybucja z kwoty 4,50 zł na 1,73 zł. Konsultacje potrwają 30 dni. Czy stawka zostanie obniżona? Na tę decyzję trzeba poczekać do października.

Prawnicy skupieni wokół bloga Okablowani.pl wraz ze spółką Leon zwrócili się do Prezesa UKE z propozycją obniżenia stawek. Wcześniej prowadzono rokowania z TAURON Dystrybucja S.A. Brak porozumienia z właścicielem słupów sprawiło, że sprawa z prośbą o rozstrzygnięcie trafiła do Prezesa UKE.

W czasie postępowania administracyjnego prowadzonego w sprawie wniosku Leon, Prezes UKE rozpoczął konsultację projektów decyzji określających ramowe warunki dostępu do słupów elektroenergetycznych Tauron Dystrybucja S.A., Energa Operator S.A., Innogy Stoen Operator sp.  z o. o., Enea Operator S.A., PGE Dystrybucja S.A. o czym pisaliśmy już tutaj. Prezes UKE uznał, iż stawka za korzystanie ze słupów niskiego napięcia powinna wynosić: 1,73 zł, a średniego napięcia wynosi: 2,75 zł.

Nie wiadomo jak zakończą się ww. postępowania, ale Prezes UKE już w chwili uznał takie stawki za właściwe i również  w sprawie Leon postanowił obniżyć opłaty do poziomu 1,73 zł.

Obecnie każdy operator korzystający ze słupów elektroenergetycznych może próbować przekonać UKE do zmiany jego umowy.

Źródło: Okablowani.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *