Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym jeśli chodzi o pojawianie się w EPIX światowych potentatów rynku internetowego. Kolejnym jest Twitch.

Stowarzyszenie e-Południe poinformowało, iż do grona firm korzystających z węzła ruchu EPIX.Warszawa-KIX dołączył portem 100Gbps Twitch. To dobrze znana w środowisku graczy komputerowych międzynarodowa platforma strumieniowania, która służy głównie do udostępniania na żywo rozgrywek e-sportowych (w tym najbardziej znanych światowych turniejów), osobistych transmisji poszczególnych graczy oraz programów typu talk-show.

Dzięki temu stykowi uczestnicy EPIX zyskali bezpośredni, bezpłatny w ramach usługi OpenPeering dostęp do platformy.

Sam spory, bezpłatny w ramach usługi OpenPeering ruch to nie wszystko, dzięki bezpośredniemu stykowi zmniejszyliśmy opóźnienia emisji materiałów Live, co pomoże graczom w wykorzystywaniu platformy do obserwacji działań przeciwników czy partnerów. Należy też zwrócić uwagę na fakt iż Twitch rozszerza portfolio grup tematycznych strumieniowanych materiałów co będzie stawiało go w gronie najbardziej aktywnych platform na rynku, obok Youtube czy Vimeo – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w ostatnim roku do EPIX-a dołączyły między innymi: CDA, Facebook i Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *