This content has been archived. It may no longer be relevant

MiŚOT-y zawsze byli społecznie odpowiedzialni, bo działają lokalnie i znają
potrzeby najbliższego otoczenia. 12 marca operatorzy rozpoczęli prace nad
weryfikacją ustalonych kilka lat temu kierunków swojej aktywności CSR-
owej.

W 2017 roku przedstawiciele firm współpracujących ze Stowarzyszeniem e-Południe opracowali „Kodeks Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla przemysłu telekomunikacyjnego”. Na jego podstawie określono również filary działań CSR (ang. Corporate Social Responsibility – CSR), które przez kilka lat stanowiły wytyczne dla małych i średnich operatorów.

Z początkiem tego roku Stowarzyszenie e-Południe postanowiło zaktualizować te
założenia.

– Od trzech lat organizujemy konkurs TeleOdpowiedzialny Roku. Analizujemy aplikacje uczestników, podziwiamy ich interesujące inicjatywy lokalne. Widzimy, jakie są trendy w branży. W związku z tym zaprosiliśmy przedstawicieli MiŚOT-ów do prac nad wyznaczeniem filarów CSR na najbliższe lata – mówi Sebastian Kachel, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe.

Do projektu doproszono również fachowców. Z udziałem pracowników naukowych Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz aktywistów stowarzyszenia 12 marca rozpoczęła się weryfikację filarów działań CSR. Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych edycji konkursu TeleOdpowiedzialny Roku. Szczególnie cenne były głosy operatorów i prezentacja realizowanych projektów.


Kolejny etap prac z udziałem przedstawicieli branży już w kwietniu. Zarząd Stowarzyszenia e-Południe zapowiada również, że w drugiej połowie roku planowane są warsztaty CSR dla MiŚOT-ów, na których będzie można poznać dobre praktyki w branży, zwiększyć wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności, jak również przygotować się do złożenia aplikacji w kolejnej edycji konkursu TeleOdpowiedzialny Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *